ROMAN GLASS JEWELRY

 

Šperky s rímskym sklom vám sprítomnia tajomstvá dávnych čias a prenesú vás o 2000 rokov späť do obdobia Rímskej ríše vládnucej svojho času i nad územím Izraela. Každý jeden skvost nesie v sebe pečať dávnej minulosti a má v sebe ukrytý osobitý príbeh. 


Jedným z pokladov modernej izraelskej archeológie sú úžitkové drobné i väčšie predmety vyrobené z fúkaného skla, ktoré boli po zničení Rímskej ríše po dlhý čas ukryté pod vrstvami zeme.
Rimania vyrábali za účelom každodenného užívania fľaštičky, karafy, flakóny, poháre, svietniky atd. pre kuchyňu, ale i kozmetické a medicínske účely.

Môžme na nich vidieť, akú neopakovateľnú pečať im dal čas a erózia.
Povrch skla nadobudol pôsobením rôznych chemických reakcií z horúčavy, vody, solí, minerálov dúhovú štruktúru, vyfarbil sa do zelena, modra, ružova až purpurova.
Toto pôsobenie 19 - 20 storočí vytvorilo ideálny materiál, ktorý vyzval izraelských dizajnérov k práci s ním.
Ako sa im to darí, posúdite sami, keď si prezriete našu kolekciu v prijateľných cenách, vyrobených zo striebra 925/1000 ozdobených týmito archeologickými fragmentmi.
 
Roman Glass Jewelry hand made in Israel sú ponúkané vo vybraných butikoch a klenotníctvach na celom svete a žiadané ženami, ktoré milujú jedinečné šperky.