puncovy urad

 

ROMAN GLASS JEWELRY

 

Keď sme v roku 2017 objavili  v Izraeli krásu Roman glass šperkov, zatúžili sme sa s úžasným pocitom z ich nosenia deliť aj s vami, slovenské dámy.

 

Príbeh, ktorý každý z nich ukrýva, vás prenesie o 2 tisícročia späť medzi krásne Rimanky a Židovky. Aký? To prenecháme vašej fantázii...

 

 

 

Roman glass je poklad modernej izraelskej archeológie, ktorý  po zničení Rímskej ríše ešte dlhý čas ležal pod zemou ukrytý pred ľudskými zrakmi.
Áno, až po 2 tisíckach rokov objavené poháre, fľaštičky, vázičky, svietniky, karafy a iné zachované sklené predmety boli starostlivo ošetrené, uložené a vystavené na obdiv návštevníkov v ERETZ múzeu v Telavive a ďaľších múzeách.

 

 

 

Povrch objaveného skla a sklených črepín nadobudol pôsobením horúčavy , vody, solí a minerálov v pôde dúhovú šupinatú štruktúru sfarbenú do zelena, modra, alebo ružova až purpurova.
Práve tieto črepiny, ako unikátny materiál, sa priam ponúkali izraelským šperkárskym dizajnérom.
Dnes už ich skvostné šperky môžme s úžasom obdivovať v katalógoch.

 

Nakoniec  ako sa im to darí, posúdite sami, keď si prezriete našu kolekciu šperkov vyrobených zo striebra v rýdzosti 925/1000.
 

 

Roman Glass Jewelry hand made in Israel ponúkajú vybrané butiky a klenotníctva svetových metropol a v súčasnosti ich ponúkame už aj na Slovensku vám, ktoré milujete jedinečné šperky, aby ste sa stali ich hrdými nositeľkami a ktoré sa zaručene stanú súčasťou vašej duše.