puncovy urad

 

ROMAN GLASS JEWELRY

 

 

 

 

 

Príbeh, ktorý každý z nich ukrýva, vás prenesie o 2 tisícročia späť medzi krásne Rimanky a Židovky. Aký? To prenecháme vašej fantázii...

 

Roman glass je poklad modernej izraelskej archeológie, ktorý  po zničení Rímskej ríše ešte dlhý čas ležal pod zemou ukrytý pred ľudskými zrakmi. Áno, až po 2 tisícoch rokov objavené poháre, fľaštičky, vázičky, svietniky, karafy a iné zachované sklené predmety boli starostlivo ošetrené, uložené a vystavené na obdiv návštevníkov v ERETZ múzeu v Tel Avive a ďalších múzeách.

 

Povrch objaveného skla a sklených črepov nadobudol pôsobením horúčavy , vody, solí a minerálov v pôde dúhovú šupinatú štruktúru sfarbenú do zelena, modra, alebo ružova až purpurova.

 

Práve tieto črepiny, ako unikátny materiál, sa priam ponúkali izraelským šperkárskym dizajnérom.
Dnes už ich skvostné šperky môžme s úžasom obdivovať v katalógoch.

 

Nakoniec  ako sa im to darí, posúďte sami, keď si prezriete našu kolekciu šperkov vyrobených zo striebra v rýdzosti 925/1000.

 Ako sa starať o šperky s ROMAN GLASS. 

 

Autentický kus rímskeho skla je starý 2 000 rokov, preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť krásnemu, ale jemnému sklu, ktoré bude chemicky reagovať s akýmkoľvek tekutým alebo dokonca povrchovým olejom, ktorý sa ho dotkne.

 

 

 

Vystavenie tekutinám bude časom spôsobovať odfarbenie alebo dokonca rozpad skla. Keďže rímske sklo je staré 2 000 rokov, malo by sa s ním zaobchádzať opatrne a s rešpektom, aký si zaslúži starodávny artefakt.

 

 

 

Tieto jednoduché pokyny vám pomôžu vyhnúť sa 99% problémom:

 

 

 

1. Nenoste svoje šperky v sprche alebo vo vani.

 

 2. Nechoďte plávať so šperkami.

 

 3. Nenoste na veľmi vlhkých miestach alebo v daždi.

 

 4. Nenechajte svoje šperky prísť do styku s lakom na vlasy, parfumom, telovým mliekom, masážnymi olejmi atď.

 

 5. Pri šperkoch Roman Glass by ste si mali pamätať ešte na jednu dôležitú vec: nedotýkajte sa skla prstami. Aj keď sa nám naše ruky môžu zdať čisté, často sa na nich nachádza vrstva povrchovej              mastnoty. Pri kontakte s rímskym sklom môžu tieto oleje zmeniť chemické prvky skla a spôsobiť zmenu sfarbenia.

 

 

 

Ako ho čistiť.

Ak čistíte striebro okolo skla, najlepšie ho vyčistíte pomocou handričky na čistenie / leštenie. Utierku používajte opatrne a vyleštite všetky oblasti, na ktoré máte dosah, bez toho, aby ste sa dotkli rímskeho skla. Uvidíte, že akonáhle je kov vyleštený, očká budú vyzerať lesklejšie - keď je kov čistý, sklo skutočne vynikne.

 

Potrebujete viac podrobností?

 

Poďme sa hlboko ponoriť do histórie rímskych sklenených šperkov a do toho, ako môžete podniknúť ďalšie kroky starostlivosti o svoje jednotlivé kúsky.

 

 

 

Čo robí rímske sklo jedinečným?

 

Všetko autentické rímske sklo pochádza z oblasti bohatej na usadeniny piesku. Pamätáte si z hodiny chémie, že piesok je nevyhnutnou súčasťou na výrobu skla? Môžete hádať spojenie!

 

Každý kúsok autentického rímskeho skla má svoje korene v starovekom svete. Rímske sklo našiel archeológ ako fragment väčšieho skleneného predmetu.

 

Dizajnéri a výrobcovia šperkov kupujú tieto veľkolepé nálezy, aby zvýraznili svoje výtvory. Pretože šperky Roman Glass obsahujú jedinečné sklo so svojimi vlastnými odtieňmi, nie sú si dva náhrdelníky, náramky alebo náušnice úplne podobné.

 

Ak to znie vzrušujúco, máte pravdu. Rímske sklo sa stalo základom jedinečných zbierok šperkov žien po celom svete.

 Ďalšie tipy na čistenie.

 

Rímske sklo nie je to isté ako sklo, ktoré nájdete na výplni okna alebo na čelnom skle auta. Nepoužívajte preto drsné voľnopredajné čistiace prostriedky, pretože poškodia ROMAN GLASS. Rovnako ako niektoré dreviny sú pórovitejšie ako iné, je rímske sklo pórovitejšie ako súčasné sklo. Vďaka tomu je náchylné na zafarbenie, keď zvlhne alebo je v kontakte s chemikáliami. Kusy s neporušenou patinou sú ešte náchylnejšie na poškodenie vodou.

 

Okrem toho rímske sklo prirodzene mení farby v dôsledku pôsobenia vzduchu a dokonca aj vášho potu. Je to úplne prirodzené a neznamená to, že ho čistíte nesprávne, pokiaľ nestratí dúhovitý lesk.

 

Rímske sklo je navyše stále sklo, vďaka čomu je krehké. Čistite jemne, aby Ste neriskovali jeho poškodenie. Po rozbití sa už nedá opraviť.

 

Čo teda môžete urobiť, aby ste sa starali o tieto šperky dobre, okrem toho, že ich nevystavujete vlhkosti alebo čistiacim prostriedkom?

 

Odpoveď spočíva v šperku, ktorý si vyberiete.

 

 

 

STAROSTLIVOSŤ O RÍMSKE SKLO PODĽA TYPU ŠPERKU

 

 

 

NÁHRDELNÍKY

 

Náhrdelníky sú zvyčajne opatrené najmenej jedným kusom ROMAN GLASS. Napríklad si môžete zamilovať kúsok rímskeho skla zasadený do rýdzeho striebra na retiazke. V takom prípade musíte venovať pozornosť predovšetkým vyčisteniu striebra.

 

Našťastie nie je ťažké udržať striebro čisté. Mnoho týchto šperkov má povrchovú úpravu, ktorá je zámerne oxidovaná, takže pri čistení túto povrchovú úpravu neodstraňujte. Kúpte si špeciálne určenú handričku a utrite retiazku dlhými ťahmi.

 

RÍMSKE SKLENÉ PRÍVESKY

 

Náhrdelníky a prívesky z rímskeho skla majú presne definované tvary ako krúžok, krížik, srdiečko a iné. Vaším cieľom by opäť malo byť vyčistenie celého šperku.

 

Uistite sa, že ste handričku na leštenie dostali do záhybov, ale nijako agresívne netrite žiaden šperk z rímskeho skla. V opačnom prípade by ste mu mohli neprimeraným tlakom ublížiť.

 

 

 

RÍMSKE SKLENÉ NÁUŠNICE

 

Udržujte svoje náušnice čo najpútavejšie pomocou suchej handričky a jemne zotrite zvyšky zhromaždené na povrchu kovu. Zároveň si uvedomte, že pri náušniciach musíte zvlášť dezinfikovať časti, ktoré idú do ucha. Mnoho nadšencov rímskeho skla prehliada počas procesu čistenia „slučky“ náušníc čo môže viesť k zápalom ušných lalôčikov. Správna starostlivosť o vaše náušnice však zníži pravdepodobnosť nežiaducich problémov.

 

 

 

RÍMSKE SKLENÉ NÁRAMKY

Náramky sú často viac vystavené nebezpečenstvám každodenného života ako iné druhy šperkov z rímskeho skla. Prečo? Ľudia používajú svoje ruky od rána do večera a ľahko sa stane, že buchnete náramkom o niečo. Po každom nosení vašich rímskych sklenených náramkov si ich starostlivo skontrolujte, či sa na skle nevytvorili praskliny. Potom môžete čistiť rovnako ako iné rímske šperky.

 

 

 

RÍMSKE SKLENENÉ PRSTENE

 

Prstene sú bezpochyby jedny z najexponovanejších šperkov na zemi. Preto mnohí návrhári prsteňov vložia črepinku skla tak, aby chránili celistvosť šperku.

 

 

 

Pred vykonaním akýchkoľvek činností, pri ktorých prídete do kontaktu s vodou alebo čistiacimi prostriedkami, ako je umývanie riadu alebo plávanie v bazéne, musíte myslieť na to, aby ste šperk odložili na bezpečné suché miesto.

 

Teraz, keď viete, ako udržiavať svoje obľúbené Roman Glass šperky, sa uistite, že máte vždy po ruke správne výrobky na čistenie každého kúska. Tieto výrobky skladujte na zvláštnom mieste a vymeňte ich, keď sú špinavé alebo neúčinné.

 

Používate suché leštiace utierky? Pri ich praní buďte opatrní. Nie sú ako uteráky, ale často sú špeciálne vyvinuté, takže sa uistite, že viete, ako ich udržiavať čisté!

Zaobchádzajte s ním s úctou a urobte zo svojho šperku dedičstvo, ktoré sa bude dediť z matky na dcéru.

 

Roman Glass Jewelry hand made in Israel ponúkajú vybrané butiky a klenotníctva svetových metropol a v súčasnosti ich ponúkame už aj na Slovensku vám, ktoré milujete jedinečné šperky, aby ste sa stali ich hrdými nositeľkami a ktoré sa zaručene stanú súčasťou vašej duše.