puncovy urad

 

ROMAN GLASS JEWELRY

 

Šperky s rímskym sklom vám sprítomnia tajomstvá dávnych čias a prenesú vás o 2000 rokov späť do obdobia Rímskej ríše vládnucej svojho času i nad územím Izraela. Každý jeden skvost nesie v sebe pečať dávnej minulosti a má v sebe ukrytý osobitý príbeh. 


Jedným z pokladov modernej izraelskej archeológie sú úžitkové drobné i väčšie predmety z fúkaného skla, ktoré boli po zničení Rímskej ríše po dlhý čas ukryté pod vrstvami zeme.

Áno, až 2000 rokov boli tieto poklady schované pred našimi zrakmi. Vtedajší sklári vyrábali za účelom každodenného použitia fľaštičky, karafy, flakóny, poháre, svietniky, vázy ale i nádobky na kozmetické a medicínske účely do každej domácnosti, ktorej príbehy sú vpísané do sklených črepín.
Dnes môžme s úžasom obdivovať, akú neopakovateľnú pečať im vtlačil čas a erózia.

Povrch skla nadobudol pôsobením horúčavy, vody, solí a minerálov dúhovú štruktúru a vyfarbil sa do zelena, modra, alebo ružova až purpurova.
Toto pôsobenie za 19 - 20 storočí vytvorilo ideálny materiál, ktorý sa priam ponúkal izraelským dizajnérom k práci s ním.
Ako sa im to darí, posúdite sami, keď si prezriete našu kolekciu šperkov vyrobených zo striebra v rýdzosti 925/1000 okrášlených týmito archeologickými fragmentmi.
 
Roman Glass Jewelry hand made in Israel sú ponúkané vo vybraných butikoch a klenotníctvach na celom svete a žiadané ženami, ktoré milujú jedinečné šperky.